logo
تلفن
تلفن
logo
logo

پزشکان

آزمایش پزشکی در منزل

داروخانه

مجله سلامت

سوال های متداول

درباره ما

تماس با ما

مجله سلامت پزشک‌بوک

image
icon

0

icon

0

icon

تغذیه,کودک,نوزاد,اطفال

تغذیه نوزادان و کودکان، مواد خوراکی ضروری و نحوه غذا خوردن آنها

تغذیه (Nutrition) مناسب برای سلامت کودک، از بدو تولد تا بزرگسالی یک موضوع اساسی است. تغذیه صحیح در سه سال اول زندگی به دلیل نقش آن در کاهش عوارض و مرگ و میر، کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن در طول عمر و همچنین رشد منظم ذهنی و جسمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

پوست,پوست و مو,زیبایی

چرا پوستمان آسیب می‌بیند؟

پوست (Skin) یکی از مهم ترین اندام های بدن است و مراقبت از آن به طور مستقیم بر سلامت آن موثر است. پوست به عنوان یک محافظ عمل می‌کند و در برابر عناصر خارجی آسیب پذیر بوده و بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

دندان,دندان پزشک,دهان و دندان

چرا دندان هایمان تیر می‌کشد؟!

تیر کشیدن دندان (Throbbing tooth) ممکن است نشانه‌ای از یک دندان آسیب دیده باشد. پوسیدگی دندان، وجود حفره در دندان و عفونت در دندان یا لثه ممکن است باعث تیر کشیدن دندان شوند. دندان درد یا پالپیت معمولا در اثر عفونت یا التهاب در دندان ایجاد می‌شود. مایع صورتی درون دندان (پالپ) که حاوی بافت، اعصاب و رگ های خونی است به سالم و زنده نگه داشتن آن کمک می‌کند.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

صبحانه,ناشتا,گوارش

چه چیزهایی را نباید ناشتا بخوریم؟

بارها شنیده‌ایم که صبحانه از وعده های مهم غذایی است،‌ اما خوردن یک صبحانه ناسالم می‌تواند به مراتب بدتر از نخوردن آن باشد. یک صبحانه سالم شامل فیبر، پروتئین و چربی سالم است که هم انرژی تان را تامین کند و هم به شما احساس سیری دهد. اما یک صبحانه ناسالم می‌تواند با احساس تنبلی، افزایش وزن و افزایش خطر بیماری های مزمن همراه باشد.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

آزیترومایسین,دارو,آنتی بیوتیک,عفونی

آزیترومایسین (Azithromycin)

آزیترومایسین (Azithromycin) یک آنتی بیوتیک در مقابله با باکتریها است که برای درمان انواع مختلفی از عفونتهای ناشی از باکتری مانند عفونتهای تنفسی، عفونتهای پوستی، عفونت چشم، گوش و بیماریهای مقاربتی استفاده می‌شود.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

کم خونی در بارداری, کم خونی,بارداری,زنان و زایمان,قلب و عروق

سه روش پیشگیری از کم خونی در بارداری

تغییرات بدن در دوران بارداری برای هر فرد متفاوت است، اما از جمله مشکلاتی که بیشتر در افراد مشاهده می‌شود، افزایش خطر ابتلا به کم خونی در این دوران است. کم خونی زمانی اتفاق می‌افتد که بدن گلبول های قرمز کافی برای حمل اکسیژن به بافتها را نداشته باشد.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

دوبینی,چشم,چشم پزشکی,

دوبینی (Diplopia)،‌ عوامل ایجاد و راههای درمان آن

در دوبینی (Diplopia) شما دو تصویر از یک جسم می‌بینید که به آن دید دوتایی هم گفته می‌شود. معمولا این مشکل به علت یک بیماری زمینه‌ای است که شناسایی و درمان آن به رفع مشکل کمک کرده و از بروز سایر علائم جلوگیری می‌کند. دوبینی ممکن است یک چشم و یا هر دو چشم را درگیر کند که به راحتی و با انجام یک آزمایش ساده قابل تشخیص است.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

اکسپکتورانت,شربت,دارو,گوش و حلق و بینی

اکسپکتورانت (Expectorant)

اکسپکتورانت خلط آور است و با شل کردن مخاط در مجاری تنفسی به رفع گرفتگی و تنفس راحت تر کمک می‌کند. بهتر است از این دارو برای درمان علائم سرماخوردگی در کودکان زیر 6 سال استفاده نشود مگر در صورتی که به طور خاص و توسط پزشک تجویز شده باشد.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

اضطراب,روانشناسی,عمومی

اضطراب را شکست دهیم!

علت ایجاد اضطراب پیچیده و برای افراد مختلف متفاوت و احتمالاً ترکیبی از عواملی مانند ژنتیک و دلایل زیست محیطی است. برخی از اتفاقات، احساسات و یا تجربیات ممکن است باعث شروع علائم اضطراب شده و یا آنها را بدتر کنند که به آنها عناصر محرک گفته می‌شود. شناسایی این عوامل یکی از مهمترین مراحل مقابله و مدیریت حملات اضطرابی است.

ادامه مطلب

image
icon

0

icon

0

icon

دارو,رانیتیدین,معده

رانیتیدین (Ranitidine)

رانیتیدین (Ranitidine) به گروهی از داروها موسوم به مسدود کننده‌های هیستامین دو تعلق دارد که با کاهش میزان اسید تولید شده توسط معده عمل می‌کند. از رانیتیدین برای درمان و جلوگیری از زخم معده و روده و همچنین ناراحتی‌هایی مربوط به تولید اسید بیش از حد معده، استفاده می‌شود.

ادامه مطلب