logo
تلفن

صفحه نخست

مجله پزشکی

اولین واکسن کرونا چه زمانی آماده و به دست ما میرسد؟

اولین واکسن کرونا چه زمانی آماده و به دست ما میرسد؟

ویروس کرونا (Coronavirus) در حال گسترش در جهان است در حالی که هنوز هیچ واکسنی برای محافظت بدن در مقابل بیماری کوید 19 (COVID-19) وجود ندارد.

اهمیت واکسن کرونا

ویروس کرونا (Coronavirus) به سادگی در همه جا گسترش پیدا می کند و اکثر جمعیت جهان هنوز در برابر آن آسیب پذیرند. واکسن، سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با ویروس کرونا تقویت می کند، بنابراین از بیمار شدن افراد جلوگیری خواهد کرد.

تصویر بلاگ

پیشرفت های حاصل شده در ساخت واکسن کوید 19 (COVID-19)

تحقیقات با سرعت بسیار بالایی در حال انجام است. نزدیک به 80 گروه تحقیقاتی در سراسر جهان در حال کار بر روی ساخت واکسن می باشند که برخی از آنها به مرحله ی آزمایشات بالینی رسیده اند.

  • نخستین آزمایش انسانیِ واکسن کرونا ماه گذشته توسط محققان در سیاتل اعلام شده است. این تحقیقات بدون تست بر روی حیوانات انجام گرفت.
  • اولین آزمایش انسانیِ اروپا، در آکسفورد با آزمایش بر روی 800 سرباز که نیمی از آن ها واکسن کوید 19 و نیمی دیگر واکسن مننژیت دریافت کردند صورت گرفته است.
  • محققان استرالیایی با تزریق 2 نوع واکسن احتمالی به موش ها تحقیقات را آغاز کردند. این نخستین تحقیق همه جانبه در رابطه با واکسن کرونا (Coronavirus) در جهان است که به زودی بر روی انسان نیز تست خواهد شد.

زمان دقیق ساخت واکسن کرونا

به صورت معمول کشف و ساخت یک واکسن اگر دهه ها به طول نیانجامد، حداقل چند سال طول خواهد کشید. محققان امیدوارند در مورد کوید 19 این زمان به چند ماه برسد. ساخت واکسن کرونا بی تردید کشف علمی بزرگی خواهد بود اما هیچ تضمینی برای درست عمل کردن آن وجود نخواهد داشت. پیش از این نیز 4 نوع ویروس کرونا (Coronavirus) وجود داشته و دارند که باعث سرماخوردگی های معمول در افراد می شود و هنوز هیچ واکسنی برای آن ها وجود ندارد.

یکی از اهداف مجله سلامت پزشک‌بوک بالا بردن سطح سلامت عمومی جامعه از طریق اطلاع رسانی و آموزش های عمومی به مردم و همچنین افرادی که از لحاظ ایمنی سلامتی ضعیف و آسیب پذیر هستند می باشد.
" این بار با دست در دست هم ندادن کرونا را شکست خواهیم داد. "

دریافت مشاوره و نوبت حضوری از پزشکان تغذیه و رژیم غذایی

اگر نیاز به مشاوره و یا نوبت حضوری در زمینه تغذیه و رژیم غذایی دارید پزشکان ما آماده خدمت هستند

مینا فرهادی

حکیمه شیخ زاده

شاهین موثقی

سعید مقدم

مهدیه امیراولاد

علی فتاح زاده

نعیمه هاشمی

مشاهده بیشتر

مجلات مرتبط با علوم تغذیه و رژیم غذایی

پیشنهاد می شود حتما مطالعه کنید